Op 24 april 2014 werd de eerste expositie op de Kunstmuur van It Maskelyn geopend door Houkje Rijpstra, wethouder van cultuur van de gemeente Tytsjerksteradiel. De Kunstmuur in It Maskelyn is de kunstmuur van de gemeente Tytsjerksteradiel.
De commissie Kunstmuur, onderdeel van de Culturele Commissie, die de exposities in It Maskelyn organiseert, richt zich bij het opzetten van exposities vooral op het tonen van het werk van beeldend kunstenaars en vormgevers uit Fryslân. We zijn begoonnen met het tonen van werk van beeldend kunstenaars en vormgevers uit de eigen omgeving, namelijk Noordoost Fryslân. We willen een plek worden waar de inwoners van deze regio met plezier komen om kunst te bekijken en waar beeldend kunstenaars en vormgevers graag exposeren. ‘Ticht by de minsken’.

Wie exposeerden vanaf 2014?

2014

2014
Marian Hulshof, www.marianhulshof.nl en  Joop Zwart.
2015
Jan Jansma, www.janjansma.nl, Gosse Koopmans, www.gossekoopmans.nl,en Maartje Roos, www.roosphotography.nl.
2016
Joke Stapensea, jokestapensea.exto.nl , en Rein Halbersma, www.reinhalbersma.nl.
2017
Truus Klooster en Linus Harms, www.linusharms.nl
2018
Rein de Vries (2x),

Kunstmuur van MFC It Maskelyn, Easter Omwei 5, 9254 GM Hurdegaryp, tel. 0511-472126, www.itmaskelyn.nl, info@itmaskelyn.nl. Openingstijden: ma t/m do 09.00 – 12.00 uur, 13.00 – 17.00 uur, 19.00 – 23.00 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag alleen bij activiteiten geopend.